Imant bet kokią paskolą labai svarbu žinoti kokios bus palūkanų norma, nes tai parodo kiek brangiai kainuos paskola. Palūkanų norma - tai kredito įstaigos mokestis už paskolą, kurį nusistato individualiai kiekviena kredito bendrovė, kitaip tariant tai yra kredito bendrovės pelnas, kurį ji gaus paskolinus jums pinigų. Trumpai pabandysime apžvelgti kreditų išdavimo palūkanų normos politiką bei patarsime kaip pasiskolinti su mažiausiomis palūkanomis.

Šiuo metu Lietuvos banko nustatytos metinių palūkanų normos lubos greitiesiems kreditams ir ilgalaikėms paskoloms negali būti didesnės kaip 75% per metus, bendrovės pažeidusios šią palūkanų normos ribą būtų baudžiamos.

Skirtingos palūkanų normos

Kiekviena kredito bendrovovė, kurios išduoda greituosius kreditus ar ilgalaikes paskolas taiko skirtingas palūkanų normas. Kreditoriai stengiasi įvairiais būdais sudominti klientą taikytadami įvairiais akcijas kaip pirma paskola nemokamai, grąžinkite po trijų mėnesių ir pan.

Pirma paskola nemokamai

Koks tikslas skolinti nemokamai? Kredito bendrovės tikisi jus prisivilioti ir duoti pirmą paskolą nemokamai, taip jos tikisi, kad jūs tapsite lojalus klientas ir kai reikės dar kartą pasiskolinti, jūs kreipsitės būtent į juos. Žinoma, paskola nemokamai labai greitai gali tapti mokama jeigu panorėsite atidėti grąžinimą, kuris kainuoja tam tikrą mokestį.

Pirma įmoka po trijų mėnesių

Tai dar viena akcija taikoma išduodant kreditus, kurios tikslas leisti klientams pasidžiaukti gautu kreditu, ir bent jau trumpam leisti pasimiršti apie slegiančius finansinius rūpesčius. Ši paslauga ypač praverčia žmonėms per šildymo sezoną, kai reikia mokėti dideles sąskaitas už šildymą, todėl kredito bendrovės ir sukūrė šią akciją. Dabar galite grąžinti skolas jums patogiausiu metu, kai turite mažiausiai išlaidų!

Taigi kas liečia greituosius kreditus tikriausiai jau suprato, kad čia palūkanos yra labai individualus dalykas. Kartais iš greitųjų greidų galite pasiskolinti visiškai nemokami su nulinėmis palūkanomis, kartais su labai mažomis palūkanomis, o kartais neapskaičiavus ir mažiausia paskola gali kainuoti labai brangiai. FinansuInfo.Lt rekomenduoja prieš skolinantis labai rimtai įvertinti savo finansines galimybes ir imti tik tokias paskolos, kurios nesudarytų didelės naštos jūsų kasdieniam gyvenimui kai reikės mokėti mėnesines įmokas ar grąžinti visą suma atėjus nurodytam terminui.

Kad būtų lengviau išsirinkti rekomenduojame paskaityti mūsų puslapio atsiliepimų apie kredito bendroves skyrių, geriau pasimokyti iš svetimų klaidų nei iš savo!