Paskolų rūšys

Pasirinkite Jums labiausiai tinkantį finansinį pasiūlymą

Skolinkitės atsakingai

Prieš skolinantis visada labai atsakingai įvertinkite savo finansines galimybes laiku vykdyti būsimus finansinius įsipareigojimus. Būtinai apgalvokite visas galimus variantus kas būtų nutikus nenumatytiems įvykiams. Atminkite, kad ir kas nutiktų Jūsų gyvenime turimi finansiniai įsipareigojimai niekur nedings, o priešingai tik kaupsis ir didės.

Prieš pasirašant paskolos sutartį būtinai viską perskaitykite ir įsitikinkite, kad viskas aišku ir su visomis sąlgymis susipažinote. Kilus neaiškumų būtinai prašykite, kad kreditorius viską paaiškintų Jums suprantama kalba.

Dažnu atveju kreditoriai būna į sutartį įtraukę papildomų saugiklių, kad apsaugotų savo turtą. Šios papildomos sąlygos dažnu atveju klientui būna visiškai nenaudingos, o kartais net ir stipriai finansiškai nuostolingos.

Kokią paskolą pasirinkti?

Prireikus pasiskolinti pinigų Jūs turite deramai įvertinti kokią sumą ir kokiam laikotarpiui norite pasiskolinti. Yra kelios pagrindinės paskolų rūšys: greitasis greditas, ilgalaikis greditas(dar kitaip vadinamas vartojimo kreditas) ir kredinė kortelė.

Greitasis kreditas

Greitasis kreditas(dar kartais vadinamas SMS kreditas) yra viena iš paprasčiausių ir greičiausiai suteikiamų paskolų forma, tačiau tuo pačiu ir viena iš brangiausių paskolų su didžiausiomis palūkanomis.

Greitieji kreditai gali būti naudingi tik tai atvejais, kai Jums prireikia skubiai pasiskolinti neįtin didelę pinigų sumą, ir ją galėsite grąžinti labai greitai. Šią paskolos rūšimi verta naudotis jeigu jums reikia paskolos iki 1000 eurų neilgesniam kaip 3 mėnesių laikotarpiui. Visais kitais atvejais finansiškai naudingiau ir pigiau skolintis būtų pasirinkus ilgalaikius kreditus.

Ilgalakis kreditas(Vartojimo kreditas)

Vartojimo kreditas dažnu atveju labai panašus į greitąjį kreditą tik su daug naudingesnėmis sąlygomis klientams. Naudingesnės sąlygos yra ilgesnis skolinimosi terminas, didesnė paskolos suma, mažesnės palūkanos. Galiausiai klientas turi daugiau laisvės išsiderėti geresnes paskolos sąlygas, nes gauti šioms paskoloms klientams yra daugiau skiriama individualaus dėmesio analizuojant jų finansines galimybes.

Skolinantis verta rinktis vartojimo kreditą jeigu jums reikia didesnės paskolos sumos ir ilgesniam laikotarpiui, pvz. daugiau kaip 1000 eurų ir ilgesniam kaip 3 mėnesių laikotarpiui.

Kada geriau nesiskolinti?

Pati paskola iš principo yra labai geras dalykas, tačiau kartais pasitaiko ir išimčių. Prieš skolinantis visada turėtume atsakingai įvertinti savo finansinę būklę ir ar Jums tikrai paskola yra reikalinga. Jeigu įmanoma apsieiti be paskolos, tai visada geriau taip ir daryti - nesiskolinti.

Prieš skolinantis būtina atkreipti į šiuos dalykus:

  • Ar paskola tikrai reikalinga? Gal galima apsieiti ir be paskolos, tiesiog taupiau pagyventi tam tikrą laikotarpį?
  • Ar žinote, kad tikrai gebėsite įvykdyti būsimus finansinius įsipareigojimus?
  • Niekada nesikolinkite, kad padengtumėte kitas skolas. Tokiu būdu tik dar labiau paskęsite paskolų liūne. Šiuo atveju reikėtų pasidometį paskolų refinansavimo galimybe.
  • Paprašykite finansinės pagalbos artimųjų.

Atsiliepimai apie kredito bendroves

Mūsų tikslas yra ne tik padėti gauti paskolą, bet taip pat ją sėkminga ir laiku grąžinti, todėl FinansuInfo.Lt pusvalpyje veikia atsiliepimų sistema, kurioje kiekvienas lankytojas gali palikti atsiliepimą apie kredito bendrovę, kurios paslaugomis teko naudotis. Tikimės, kad ši galimybė padės jums daug lengviau apsipręsti, kuris kredito teikėjas yra patikimiausias ir gali pasiūlyti kreditą mažiausiomis palūkanomis bei geriausiai atitinkanti jūsų finansines galimybes.

Naudingi straipsniai apie finansus ir paskolas

Straipsniai apie ilgalaikes paskolas

Straipsnio iliustracija

Palūkanų norma kreditams

Imant bet kokią paskolą labai svarbu žinoti kokios bus palūkanų norma, nes tai parodo kiek brangiai kainuos paskola. Palūkanų norma - tai kredito įstaigos mokestis už paskolą, kurį nusistato individualiai kiekviena kredito bendrovė, kitaip tariant tai yra kredito bendrovės pelnas, kurį ji gaus paskolinus jums pinigų. Trumpai pabandysime apžvelgti kreditų išdavimo palūkanų normos politiką bei patarsime kaip pasiskolinti su mažiausiomis palūkanomis.

Šiuo metu Lietuvos banko nustatytos metinių palūkanų normos lubos greitiesiems kreditams ir ilgalaikėms paskoloms negali būti didesnės kaip 75% per metus, bendrovės pažeidusios šią palūkanų normos ribą būtų...

Skaityti pilną straipsnį
Straipsnio iliustracija

Kodėl nereikia bijoti greitųjų kreditų?

Tikriausiai daugumai žmognių greitieji kreditai skamba kaip baisiausas dalykas ir kredito paėmimas būtų paskutinis šiaudas, kurio jie griebtųsi prieš tai išbandę visas kitas galimybes pasiskolinti grynųjų pinigų iš šeimos narių, giminaičių ar draugų.

Manau laikas pakeisti požiūrį apie greituosius kreditus, nes tai nėra toks blogis kaip dauguma įsivaizduoja. Taip gauti greitąjį kreditą dabar yra išties lengva ir paprasta, o svarbiau, kad gauti pinigus tiesiogiai į savo asmeninę sąskaitą galite per kelias minutes. Tai vien tai yra milžiniškas pliusas palyginus su skolinimusi iš pažįstamų ar draugų, juk niekam nėra malonu p...

Skaityti pilną straipsnį

tik mūsų asmeniškai išbandytos greitų paskolų bendrovės

Rekomenduojamos paskolų bendrovės

Finbee logo
Vivus logo
PaskolosTau logo
Paskola23 logo
Savy logo